Bieg dla Blanki
Więcej >>>
Octoberforestrun Jarocin 2022
Więcej >>>
Bieg poświęcony Powstańcom Wielkopolskim
Więcej >>>
Bieg poświęcony Powstańcom Wielkopolskim

Wspaniale jest robić coś co lubimy a zarazem oddać cześć tym którzy nam to umożliwili.

 

Wspaniale jest robić coś co lubimy a zarazem oddać cześć tym którzy nam to umożliwili.
Projekt współfinansowany ze środków Gmina Jarocin
Bieg ma charakter spokojnego pokonania trasy około 9 km z przerwami na złożenie zniczy, bez pomiaru czasów, bez rywalizacji.
W ramach zadania przeprowadzony będzie otwarty bieg ulicami miasta Jarocin, w celu uczczenia pamięci ofiar mieszkańców powiatu jarocińskiego. Główny cel zadania oprócz uczczenia pamięci ofiar jest aktywizacja sportowa mieszkańców, rozwój pasji do biegania, rozwój i doskonalenie umiejętności sportowych, a także kontynuacja zadania z ubiegłych lat. Bieg odbędzie się w Jarocinie i jest przewidziany dla ok. 10-100 osób zainteresowanych historią oraz chcących aktywnie spędzić czas rozwijając swoją kulturę fizyczną. Bieg odbędzie się w terminie 19 grudnia 2021 r. Trasa biegu to około 9 km, którą jest w stanie pokonać każdy niezależnie od zdolności i predyspozycji. Biegacze wystartują z parku im. majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego (ul. Śródmiejska) i dalej obelisk przy szkole podstawowej nr 3, skwer pamięci przy ulicy Wrocławskiej, następnie płyta przy urzędzie Miejski w Jarocinie, tablica widniejąca na dworcu PKP, obelisk na cmentarzu miejskim, tablica przed miejscem w którym Powiatowa Rada Ludowa kierował ruchem powstańczym koniec biegu na Jarocińskim Rynku przy tablicy upamiętniającej 13 poległych powstańców wielkopolskich z Ziemi Jarocińskiej, Rynek mur okalający kościół pw. św. Marcina. (trasa może ulec zmianie).

27 grudnia 1918 rok to dla Wielkopolan ważna data w dziejach historii, bo właśnie tego dnia wybuchło powstanie Wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów. Wiadomo również dla Nas Jarociniaków zaczęło się to wszystko w nocy z 8/9 listopada 1918 kiedy w zapasowym 46. pułku piechoty Graf Kirchbach w Jarocinie wybuchła rewolucja. Była to odpowiedź żołnierzy jarocińskiej jednostki wojskowej na próby wysłania jej na front. Powołano Radę Żołnierską, do której weszło sześciu Polaków.

 

Zapisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

Trasa 

 

Relacja z ubiegłego roku 

 

YouTube lub na Facebook’u.

KOLEJNY TRENING
OGÓLNOROZWOJOWY 
BIEGOWY I KIJKI
ZAPRASZAMY
Wspierają nas
Miejsce reklamowe
Miejsce reklamowe