Bieg dla Blanki
Więcej >>>
Octoberforestrun Jarocin 2022
Więcej >>>
Bieg poświęcony Powstańcom Wielkopolskim
Więcej >>>
Biegacze Jarocin – Pomoc Rafałkowi

 Biegacze Jarocin – Pomoc Rafałkowi

U 4-letniego Rafałka wykryto raka mózgu. W marcu chłopca podano operacji neurochirurgicznej. Usunięto zaledwie małą część guza. Mimo podania dwóch serii chemii 5 dniowych i badaniu kontrolnemu guz się nie zmniejszył.

Najlepsze możliwości leczenia są w Niemczech ale trzeba dysponować kwotą 35 000 euro (na wstępie).

Pomóżmy Rafałkowi wygrać z rakiem, każda złotówka jest cenna! Rodzice Rafała Wojciechowskiego walczą o życie ich ukochanego synka! Każda pomoc się przyda!

W dniu 09.03.2016r. podczas pobytu Rafała Wojciechowskiego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie, po wykonaniu badania tomografem komputerowym, u dziecka stwierdzono duży guz mózgu.

Chłopiec został przewieziony do Szpitala Klinicznego w Poznaniu im. K. Jonschera, gdzie podano go operacji neurochirurgicznej w dniu.

Usunięto zaledwie małą część guza. Z uwagi na dużą utratę krwi w ciężkim stanie przewieziono go na odział intensywnej trapi, gdzie groziła mu druga operacja otwarcia czaszki z uwagi na duże ciśnienie między-czaszkowe.
Wyniki badania usuniętej części guza były jednoznaczne: rak złośliwy typu „yolk sac tumor”. Chłopiec został skierowany na odział onkologicznym, gdzie poddano go chemioterapii.

Po podaniu chemii w dwóch sesjach stwierdzono, iż guz zmniejszył się nieznacznym stopniu. Z uwagi na powyższe zwiększono cykle podawania chemii oraz zmieniono leki na silniejsze. Mimo podania dwóch serii chemii 5 dniowych i badaniu kontrolnemu guz nie zmniejszył się.
W wyniku przebytej choroby i rozrastaniu się guza chłopiec stracił wzrok (po operacji jeszcze widział). Ma też problemy z samodzielnym poruszaniem się. Z uwagi na ciężką chorobę dziecka, jego mama, po wykorzystaniu pełnego wymiaru opieki musiała zrezygnować z pracy, co przełożyło się na znaczne uszczuplenie domowego budżetu.

Nie było jednak innej możliwości ponieważ chłopiec wymaga specjalistycznej opieki w tym rehabilitacji dolnych kończyn ciała (przykurcze mięśni) oraz układu wzrokowego.

Obecnie Rafałek jest już po kolejnej operacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chłopcu usunięto resztę guza. Pomimo to mały nie odzyskał wzroku, nadal sam nie może się poruszać. Obecnie przechodzi chemioterapię. Czeka go jeszcze 5 kolejnych serii.

Rodzice zmuszeni są także do zakupu specjalnego sprzętu ortopedycznego oraz wózka do transportu chłopca (koszt to min. 6 tys. zł.) i urządzeń do rehabilitacji np. chodzika, specjalnego obuwia itp., które są kosztowe. pomoc

Dające najlepsze efekty możliwości leczenia są w Niemczech, ale trzeba dysponować kwotą 35 000 euro (na wstępie). Rodzice Rafałka jednak nie poddają się i chcą wykorzystać każdą możliwość na uratowanie mu życia.

Pomóc dziecku może każdy. Wystarczy przeznaczyć nawet niewielką kwotę na jego leczenie. pomoc

Pomóc Rafałkowi można dokonując wpłaty :
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
Hasło: Rafał Wojciechowski
PKO S.A. IV o/ Poznań
Nr konta 72 12 40 3220 1111 0000 3528 6598

KOLEJNY TRENING
OGÓLNOROZWOJOWY 
BIEGOWY I KIJKI
ZAPRASZAMY
Wspierają nas
Miejsce reklamowe
Miejsce reklamowe

Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/users/biegaczejarocin/public_html/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218